תחזוקת הבריכה החדשה שלך עם כימיקלים לבריכה

כאשר משקיעים בבריכת שחייה חדשה חשוב שתבינו כיצד יש לטפל במים ואילו כימיקלים לבריכה יידרשו כדי לשמור על הבריכה נקייה ובטוחה. הכימיקל הנפוץ והידוע ביותר לחיטוי בריכות הוא כלור. הכימיקל הזה מגיע בשני פורמטים, טבליות או גרגירים, כל סוג משפיע באותה מידה בהריגת חיידקים ואצות; הם פשוט מופצים בדרכים שונות. כדי למנות את הבריכה בגרגרי כלור תצטרך לפזר אותם על פני המים. עם זאת, טבליות כלור מונחות לתוך סל רחפנים; מכאן הם יומסו למים במהלך שבוע. הנחיות מדויקות לגבי המדידות והשיטות יסופקו על החבילה. כלור יכול להיות גם מיוצב או לא מיוצב. ההבדל הפשוט בין השניים הוא שכלור מיוצב הוא הטוב ביותר לחיטוי יומיומי, ואילו לא מיוצב הוא הטוב ביותר עבור 'טיפול בהלם' שבועי. המונח 'מזעזע' משמש כאשר מטפלים במים עם כלור לא מיוצב בשל ריכוז הכלור המהיר והגבוה המוכנס לבריכה אשר לאחר מכן מתפזר במהלך יום. בתחילה ריכוז הכלור יהיה גבוה מדי אולם אמור להיות בטוח לצלול לבריכה בסביבות 24 שעות לאחר הטיפול.

קוטלי אצות הם חומר חיטוי שני לבריכה אולם בניגוד לכלור, הם הורגים אך ורק אצות ואין להם השפעה על חיידקים בתוך הבריכה; לכן לא ניתן להשתמש בהם כחלופה. אפשר לרכוש מנה חד פעמית של קוטל אצות, הנחשבת לרוב כצורה הקלה ביותר של טיפול באצות. כפי שהשם מרמז, כאן תטפלו בבריכה בקוטל אצות פעם אחת באביב וזה אמור להספיק לכם את שארית עונת השחייה. חלק מהמתרחצים נזהרים משימוש בטיפול ארוך טווח אולם בשל העובדה שהוא מכיל נחושת. אם ×–×” המקרה עבורך, אז קוטלי אצות רגילים זמינים לרכישה; אלה אינם מכילים נחושת. יש לטפל בבריכה שלך בקוטלי אצות רגילים מדי שבועיים. ניתן לרכוש קוטלי אצות ספציפיים לחורף כדי לתחזק את הבריכה במהלך חודשי החורף. אלה שימושיים מכיוון שהם מפחיתים את כמות העבודה הדרושה לפני צימרים בצפון שהבריכה תהיה מוכנה לשימוש בשנה הבאה. עם זאת, כקוטלי אצות לטווח ארוך יותר, הם מכילים גם נחושת.

הסוגים השלישיים של כימיקלים לבריכה שעליכם לקחת בחשבון הם מאזני pH. על מנת למנוע תגובות עם העור יחד עם עיניים מגורות של המתרחצים, חיוני שה-pH יישמר ברמה ניטרלית. PH מתאר את רמות החומציות בתוך הבריכה ועובד בסולם של 0 עד fourteen; 0 הוא מאוד חומצי ו-fourteen הוא בסיסי מאוד. מומלץ לשמור על מי הבריכה ב-pH של seven.two עד 7.4 והם לא בטוחים אם הם יורדים מתחת ל-seven או מעל seven.8. על מנת לשמור על איזון זה ניתן להוסיף כימיקלים מיוחדים למים בהתאם. לדוגמה, אם המים חומציים מדי, דבר שכיח יותר באזורים מוקפים בהרים או צפונה יותר בבריטניה, ניתן להוסיף אפר סודה (אלקלי) כדי להעלות את ה-pH עד שהוא ניטרלי. אם המים בסיסיים מדי, הנפוצים בדרום אנגליה, יש להשתמש בחומצה יבשה להורדת ה-pH. המינונים הדרושים הם לרוב די גבוהים ולכן מומלץ לבעלי בריכות לקנות בכמויות גדולות. יחד עם גרימת גירוי למתרחצים, רמות חומציות גבוהות עלולות להוביל לנזק של הבריכה כאשר הדיוס והטיח נישטים החוצה. גם חפצי מתכת יתכלו. מים בעלי pH גבוה יגרמו להגדלת הקירות והציוד עקב מרבצי סידן. כימיקלים אחרים לבריכה נועדו גם הם לעבוד בצורה היעילה ביותר ב-pH ניטרלי. ניתן לרכוש ערכות בדיקה לניטור רמות ה-pH וכמויות הכלור. הם פשוטים לשימוש ויבטיחו שהכימיקלים בתוך הבריכה יישמרו ברמה בטוחה למתרחצים ולכן מומלץ מאוד להשתמש בהם.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “תחזוקת הבריכה החדשה שלך עם כימיקלים לבריכה”

Leave a Reply

Gravatar