קבוצות כוכבים - שלושה שלבים במציאת כוכב הצפון

ילדים אוהבים כוכבים. אפילו יותר מכך, הם נהנים לחפש כוכבים בשמי הלילה. כהורה, אולי תרצה ללמד את ילדך דבר או שניים על קבוצות כוכבים. כדי להתחיל, תוכלו להראות להם כיצד למצוא את כוכב הצפון ולהסביר להם את המשמעות ההיסטורית המיוחסת לו. כמובן שזה משהו שמורים למדעים עשויים להיות מעוניינים להציג גם לתלמידים.

ישנם טריקים רבים למציאת כוכב הצפון. להלן שלושה שלבים למציאתו שכדאי לשקול ללמד לילדים צעירים:

one. הדרך הקלה ביותר למצוא את כוכב הצפון היא קודם כל לאתר את הדובה הגדולה – שנמצאת בחלק הצפוני של השמיים. כפי שהשם מרמז, זה נראה כמו מטבל גדול, או מצקת כפי שהילדים יכולים לקרוא לזה. זוהי תצורה גדולה של שבעה כוכבים שניתן לזהות בקלות בגלל בהירותם והיווצרותם.

2. לאחר שמצאתם את הדובל הגדול, מציאת כוכב הצפון היא פשוטה. מצא את שני הכוכבים היוצרים את קצה הספל הגדול, הרחק מהידית. אלה ידועים ככוכבי המצביע מכיוון שכאשר הם מסודרים הם מצביעים ישירות על כוכב הצפון.

three. לכו על קו דמיוני דרך הכוכבים והגיעו לכוכב הצפון.

זה נהיה קל יותר מזה?

הרבה אנשים חושבים שכוכב הצפון הוא הבהיר ביותר בשמי הצפון. למעשה, הוא אינו בהיר במיוחד, אך קל למצוא אותו מכיוון שהכוכבים המקיפים אותו עמומים למדי ביחס לכוכב הצפון. עבור טיימרים ראשונים, כדאי להקדיש את הזמן כדי להראות להם את הדרך. זה אולי לא קל לעשות את זה בפעם הראשונה, אבל ברגע שהילדים שלך יודעים מה הם מחפשים זה יהפוך לטבע שני עבורם למצוא את זה.

אם אתם מעוניינים ללמד את התלמידים או הילדים שלכם על כוכבים, הגיוני להתחיל עם כוכב הצפון. זהו בין הכוכבים הידועים ביותר, כך שזו נקודת התחלה מצוינת. משם זה הופך להיות פשוט להצביע על כל התצורות האחרות שנמצאות בשמים, כולל הדוב (הידוע באופן רשמי כ-Ursa Big), ששבעת הכוכבים הבהירים ביותר שלו יוצרים את הדובה הגדולה.

בזמן שאתה מלמד כיצד למצוא את כוכב הצפון, ×–×” זמן צימרים בצפון למשפחות מצוין להסביר את משמעותו ההיסטורית בחזרה לתקופת המשיח, דרך קולומבוס שעוקב אחריו כדי למצוא את העולם החדש והעבדים הבאים אחריו כדי למצוא את דרכם צפונה במה שהפך המכונה הרכבת התחתית. כמה מהפרטים האחרים שאולי תרצו לדון בהם כוללים: ×—×™×™ כוכבים, לידות כוכבים, מוות של כוכבים ומשמעות הכוכבים בשמים.

יש מערכי שיעור המבוססים על קבוצות כוכבים וכוכבים לילדים בכל הרמות. לא משנה אם יש לכם עסק עם תלמידי כיתה א' או בכיתות הגבוהות של התיכון, מערכי השיעור הנכונים יעזרו לכם לעלות על המסלול הנכון.

כאשר מלמדים ילדים כיצד למצוא את כוכב הצפון, ודא שהם מודעים היטב לשלושת העצות לעיל וכיצד לבצע את השלבים מתחילתו ועד סופו. בעזרת הטיפים האלה, מציאת כוכב הצפון היא משימה פשוטה. לילות מסוימים יהיה קל יותר לראות אותו מאחרים, אבל לרוב אתה אמור למצוא את מה שאתה מחפש.

מציאת קבוצות כוכבים יכולה להיות מהנה מאוד. על ידי לימוד ילדים כיצד למצוא את כוכב הצפון בגיל צעיר, אתה יכול לגרום להם להתלהב מאסטרונומיה ונושאים קשורים אחרים.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “קבוצות כוכבים - שלושה שלבים במציאת כוכב הצפון”

Leave a Reply

Gravatar